O autorze
Kocha Łódź - często bez wzajemności. Bywa ona chimeryczna, niewdzięczna, chamska i leniwa. Mimo to, razem z Anią Marczyk prowadzi tu dwie knajpy: Owoce i Warzywa oraz Spaleni Słońcem. Razem zorganizowali lub byli współorganizatorami blisko 200 wydarzeń kulturalnych w mieście. Choć prowadzenie baru i intensywny kontakt z duża grupą ludzi może poharatać psychikę, bezpośrednia styczność z reprezentantami różnych środowisk pozwala spojrzeć na kondycję i zjawiska zachodzące w mieście z szerszej perspektywy.

Łódź na weekend

Podpowiedzi, jak w Łodzi można kulturalnie spędzić weekend.

PIĄTEK | 15.03

19:00 | Atlas Sztuki – Piotrkowska 114/116

Zbigniew Libera wielkim artystą jest. Warto więc wybrać się na wystawę „Płaska rzeczywistość” w Atlasie Sztuki, nawet po to, żeby takie powszechne mniemanie podważyć. Libera odnosi się w prezentowanych pracach do kultury konsumpcyjnej i otaczającej nas ikonosfery. O 19:00 – wernisaż, czyli jak to w Atlasie ludzi opór, hieny wernisażowe pojące się winną padliną, trochę artystów niepamiętających już swoich imion, bananowa młodzież, trochę znawców, znajomi – pełen przekrój.

20:00 | Przechowalnia – 6. Sierpnia 5

Jeśli lubicie Paulę i Karola powinniście pląsać w Przechowalni. Lilly Hates Roses to damsko-męski duet, który bardzo sprawnie zdobywa popularność. Ich indie-folkowe, subtelne kawałki odbijały się już w „zagranicznym” internecie, a w polskim są wymieniani jako najbardziej wyczekiwany debiut tego roku. Sprawdzamy.20:00 | Dom Literatury w Łodzi – Roosevelta 17

Krzysztof Ostrowski – sympatyczny pan w średnim wieku, który kiedyś krzyczał, że wszystko spłonie zaprezentuje swoje nowe rysunki. Grupa docelowa Domu Literatury (dawniej ŚFK) to średnio 45 – 65. Czy pierwsza siwizna u wokalisty CKOD skłoniła go do wyboru miejsca? Bez żartów. Jego twórczość na pewno szpakowata nie jest. Będą nowe rysunki z serii Plastelina pełne abstrakcyjnego, ponurego humoru i plansze z powstającego komiksu "Wolfia" do scenariusza Dany Łukasińskiej.


22:00 | DOM – Piotrkowska 138/140

Deep house i techno zagra kolejny światowiec – Oliver Deutschmann, czyli, jak samo nazwisko wskazuje, kolega z Reichu. Regularnie gra w berlińskich mekkach klubowych – Watergate i Berghain/Panorama Bar (taka fajniejsza Pomarańcza). W Berlinie na pewno byłoby fajnie. Jak będzie w ełdezecie?SOBOTA | 16.03

17:00 | OFF Piotrkowska - Piotrkowska 138/140

Nocne malowanie pod egidą marketingowego meistera – Red Bulla. Tym razem Red Bull stawia ścianę i tropem surrealistów daje ją do pomalowania różnym osobom, które jedna po drugiej będą kontynuować dzieło bez wcześniejszej konsultacji. Zacznie łódzki artysta i deskorolkowiec, twórca marki RUSH – Rafał Lejman. Potem na każdego chętnego czekają markery i farby. Mają się też pojawić muraliści z Etam Cru.

21:00 | La Pies – Kościuszki 49/51

Kalisz panoszy się po Łodzi. I dobrze, bo ekipa młodych muzyków z net labela Soul Asylum Records powinna stymulować do rozwoju „rodowitych łodzian” (no wlaśnie, tych z widzewa, czy z retkinii?). HAILO grający muzykę z pogranicza elektroniki i post rocka wystąpił jakiś czas temu w Owocach i Warzywach. Teraz na scenę zabiera swojego przyjaciala, bardzo zdolnego song-writera, obdarzonego świetnym głosem Daniela Spaleniaka.NIEDZIELA | 18.03

18:00 | Owoce i Warzywa - Traugutta 9

Wiadomo, skróty meczów są zawsze ciekawsze niż oglądanie pełnych 90 minut. Dlatego Se-ma-for przygotował w Owocach i Warzywach podsumowanie ostatniej edycji festiwalu. Cedzakiem wybrali samo mięsko – 10 zwycięskich filmów 3. edycji Se-ma-for Film Festival w poszczególnych kategoriach, które będzie można zobaczyć w OiW. Zobaczymy fantastyczne animacje z Francji, Belgii, Czech, Rosji, Danii, Estonii i Polski.

Trwa ładowanie komentarzy...