O autorze
Kocha Łódź - często bez wzajemności. Bywa ona chimeryczna, niewdzięczna, chamska i leniwa. Mimo to, razem z Anią Marczyk prowadzi tu dwie knajpy: Owoce i Warzywa oraz Spaleni Słońcem. Razem zorganizowali lub byli współorganizatorami blisko 200 wydarzeń kulturalnych w mieście. Choć prowadzenie baru i intensywny kontakt z duża grupą ludzi może poharatać psychikę, bezpośrednia styczność z reprezentantami różnych środowisk pozwala spojrzeć na kondycję i zjawiska zachodzące w mieście z szerszej perspektywy.

Łódź na weekend

Nieco ospale, na kacu i pod znakiem szalejącego w łódzkiem wirusa zwalającego z nóg najtwardszych stachanowców, rozpoczął się nowy rok. Jeśli oparliście się wszystkim tym przeciwnościom, oto parę propozycji wydarzeń, w których warto wziąć udział w nadchodzącym tygodniu.

4 STYCZNIA, PIĄTEK

20:00 | Klub Luka – Zgierska 26A

Swoje pierwsze urodziny obchodzi portal łódzkirap.pl. Niech was nie zmyli pierwsze wrażenie po wejściu na ich stronę. Wbrew pozorom to nie witryna spółdzielni mieszkaniowej, podstrona urzędu miasta łodzi lub mpk. Z nadzieją można oczekiwać, że jednym z prezentów od zaprzyjaźnionych ziomków będzie nowa szata graficzna strony bo robota wykonywana przez ekipę jest pożyteczna, a organizowane przez nich jubileuszowe koncerty godne polecenia. W ten piątek w klubie Luka jako klu programu wystąpi VNM. Raper uznany o wiele wcześniej niż stał się znany. Jako jedyny polski raper pojawił się na okładce magazynu hip hopowego, nie mając na koncie oficjalnie wydanego albumu. Tworząc w podziemiu nagrywał jednocześnie z czołówką polskiej sceny (Eldo, Sokół, Pezet). Jego energia i często złamana, nieoczywista struktura rymów potrafi poderwać z bujanego fotela takich dziadków jak ja.Bardzo dobrym posunięciem organizatorów było zaproszenie, obok lokomotywy wyborczej – jak kiedyś Leszek Miller – VNM’a, całego zastępu młodych łódzkich twórców, dając im możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności. Wystąpią duety: Oset/Manku, Patyk/RmkOne i naprawdę obiecujący skład Między Słowami.5 STYCZNIA, SOBOTA

19:15 | Teatr Nowy – Zachodnia 93

Tape

W sobotę na premierę zaprasza Teatr Nowy. W kooperacji Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie i PWSFTviT im. Leona Schillera powstało przedstawienie Tape stephana Belbera. Co przyniesie spotkanie po latach dwóch licealnych przyjaciół, którzy zaczną grzebać w starych brudach?
21:10|DOM – OFF Piotrkowska / Piotrkowska 138/140

Była w zeszłym tygodniu, będzie i teraz – znaczy się – sukces. Kameralna potańcówka, na niewielkim metrażu. Bar, didżejka i szatnia na wyciągnięciecie ręki. Ten domowy klimat chyba się spodobał, bo Dom zdecydował się na szybką powtórkę imprezy pod hasłem Minimalny Dom. W tę sobotę zagrają: Extinct Species (OftentHide), Carbo i Tumik.

6STYCZNIA, NIEDZIELA

15:30 | PKA / Przestrzeń Kultury Alternatywnej / – Pl. Zwycięstwa 2

W miarę świeża łódzka inicjatywa, choć w mojej głowie funkcjonuje bardziej jako Przestrzeń Kultury Reggae. W niedzielę, natomiast, nikt nie będzie grał reaggae (chyba, że w tle), za to każdy kto przyjdzie „bedzie grał w gre”. Grę towarzyską i wymagającą pomyślunku (Kanasta, Bip, Poker Texas holdem i Jungle Speed). Organizatorzy wyjaśnią reguły i pomogą stawiać pierwsze kroki. Zasady podziału dóbr w PKA nawiązują do ideałów hipisowskiej komuny, dlatego każdy kto przyjdzie pograć proszony jest o swój wkład w postaci jedzenia i picia, który wyląduje na wspólnym stole. Miejmy nadzieję, że nie będą dominować końcówki makowców, ostatnie śledzie i odgrzewana w nowym roku kapusta z grzybami.
Trwa ładowanie komentarzy...